14.11.2019r. - Co Ty wiesz o ergonomii?

Seminarium z ergonomii odbyło się w dniu 14 listopada 2019 r. o godz. 17:OO. Gościło nas Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu, przy ul. Głogowskiej 27.

Dlaczego bolą nas plecy? Dowiedzieli się uczestnicy podczas prelekcji. Spotkanie miało charakter nie tylko teoretyczny, ale również praktyczny. Uczestnicy mieli możliwość osobistego przetestowania ergonomicznych produktów i urządzeń. Do dyspozycji były maty antyzmęczeniowe, podpory przemysłowe, siedziska biurowe, “pływające” fotele biurowe, krzesła przemysłowe i stoły regulowane elektrycznie. Rewolucyjny egzoszkielet będzie do dyspozycji następnym razem.
ABSENCJA CHOROBOWA | Czy wiecie, co oznacza liczba 37 565 000? Oznacza ilość dni absencji chorobowej w Polsce rocznie z powodu dolegliwości kostno-mięśniowych. Czy 37,5 mln dni, to dużo? Sporo, nieprawdaż? W tej liczbie na drugim miejscu, tuż za ciążą i połogiem, plasują się dolegliwości i choroby związane z układem mięśniowo-szkieletowym. Dlatego warto skupić się na ergonomii, a może nawet przeprowadzić profesjonalny audyt ergonomiczny w firmie.
ERGONOMIA DAJE KORZYŚCI | Efekt, to: poprawa warunków pracy i poziomu BHP; mniej urazów i błędów w pracy; mniej chorób zawodowych; spadek fluktuacji, czyli ucieczki pracowników z firmy; mocny argument do rozmów z zarządem; obniżka kosztów;
W roli głównej wystąpiła Grupa Koncept Sp. z oo, czyli Barbara Tokarczyk i Dariusz Tokarczyk.

Fotorelacja i tekst: Andrzej Strzelczyk, sekretarz i rzecznik prasowy